5.10 Premiera iZotope Neutron, Neutron Advanced i Music Production Bundle 2

Neutron to nowe rewolucyjne narzędzie do miksu.
Został zaprojektowany tak, by usprawnić często karkołomny proces miksowania utworów.
Wyobraź sobie, że masz przy sobie asystenta, który na bieżąco słucha Twoich projektów i podpowiada Ci, co zrobić by brzmiały one jeszcze lepiej.

Rewolucyjny moduł Track Assistant automatycznie rozpoznaje instrumenty obecne w miksie. Dzięki spektralnej metodzie analizy audio, poszczególne źródła łatwo można skorygować, tak by brzmiały jeszcze naturalniej i klarowniej. Track Assistant zapewnia drugą, „inteligentną” parę uszu, przyspieszając Twoją pracę nad brzmieniem. Co więcej, Track Assistant „podpowiada” sugerowane ustawienia początkowe kompresorów, EQ i innych dostępnych w plug-inie modułów.

link do video: https://youtu.be/UXmI7iUWHjE

2.11 swą premierę miał Ableton Push 2, Live 9.5, Link i Program Wymiany.

Nowy Push oferuje jeszcze więcej możliwości kreacji utworu bez potrzeby odrywania rąk od sprzętu. Graj i programuj ścieżki perkusyjne, melodie oraz całe harmonie. Całkowicie nowe narzędzia samplingu pozwolą Ci w łatwy sposób ciąć próbki dźwiękowe i automatycznie mapować je do padów. Push kolejnej generacji wraz ze wszystkimi swoimi innowacjami oraz niesamowitym kolorowym wyświetlaczem zabierze Cię na kolejny, wyższy poziom gry.

Masz Ableton Push? - zapraszamy do udziału w Programie Wymiany na Push 2 - czytaj na nutron.pl/produkt/570,ableton-push-2-program-wymiany

Na początku sierpnia marka NEO by Oyaide uzupełniła dystrybucyjne portfolio firmy NUTRON w niezbędne akcesoria - przewody USB i Audio serii d+.

Seria d+ to najwyższej jakości dźwięk i rewelacyjny design w systemach audio z komponentami takimi jak konsole DJ, interfejsy audio, odsłuchy, miksery, efektory, syntezatory i wszelaki inny sprzęt muzyczny. Przy planowaniu produkcji serii d+ uwzględniono najlepszą kombinację materiałów jak i potrzeby użytkowników.

Zapewne już gdzieś widziałeś serię d+ class B. To dlatego, że zawsze dążono do poprawy jakości dźwięku a przewód ma wpływ na przesyłany sygnał audio. Wielu profesjonalistów używa serii d+, teraz także i ty możesz z łatwością wydobyć to co najlepsze ze swojego sound-systemu.

Cała oferta: www.nutron.pl/sklep/11,NEO

To już drugi rok kiedy podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka połączyliśmy siły z organizatorami by zapewnić strefę warsztatów muzycznych w strefie Ableton&AIAIAI LAB. W naszym namiocie 21/22.08 od 10:00 do 1:00 napięty grafik - do wyboru warsztaty - zamknięte, otwarte, showcase'y, interaktywne stacje.

Uczestnikom rozdamy VOUCHER'Y na darmowy Upgrade z Live 9 intro - Standard do zakupionego Ableton PUSH. W strefie będzie można również skonfigurować swoje słuchawki AIAIAI TMA-2 Modular System.

Więcej info: festiwalnowamuzyka.pl/warsztaty_muzyczne_ableton_la

Dziś premiera iZotope RX 4 Loundness Control.

RX Loudness Control pracuje szybciej niż w czasie rzeczywistym by zapewnić że twoje miksy dźwięku będą dostarczone według właściwych standardów głośności. Zaprojektowany specjalnie dla postprodukcji audio/video i aplikacji broadcast, RX Loudness Control łączy wiodącą w branży inteligentną obróbkę sygnału z niezwykle łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika.

Więcej informacji o produkcie: nutron.pl/produkt/492,rx-4-loundness-control-preorder

Do kolekcji mikrofonów BLUE MICROPHONES dołączył właśnie HUMMINGBIRD.

Hummingbird to wszechstronny, precyzyjnie zaprojektowany małomembranowy mikrofon klasy A. Podobnie jak koliber, mikrofon zachowując niewielkie rozmiary może zmieścić się w ciasnych przestrzeniach i dopasować pozycję tak jak inne mikrofony nie będą w stanie.
Obrotowa „główka” pozwala na rotację w zakresie 180 stopni, dzięki czemu możesz nagrywać pod dowolnym kątem bez konieczności skręcania statywu. Opierając się na precyzyjnie zestrojonym przetworniku bazującym na znanej kardioidalnej kapsule Blue B1, Hummingbird oferuje wyrównany charakter brzmieniowy z klarowną najwyższą częścią pasma dzięki czemu doskonale spisze się w warunkach studyjnych jak i estradowych jako overhead do bębnów, gitary akustycznej smyczków czy innych instrumentów z szybkimi transjentami i bogatą zawartością harmonicznych.

więcej info: nutron.pl/produkt/491,hummingbird

Już jest interfejs Audio/MIDI iConnectAUDIO4+!

Dzięki niemu podłączysz wszystko do jednego interfejsu – komputery i urządzenia iOS, urządzenia MIDI USB oraz te klasyczne z 5-DIN MIDI, mikrofony, instrumenty, monitory, słuchawki... iConnectAUDIO4+ zintegruje je bezproblemowo a do tego brzmi niesamowicie!

W skrócie, iConnectAUDIO4+ to 4x preampy mic/line z fantomem, 4x symetryczne wyjścia TRS, dwa porty dla urządzeń komputerowych, np. obsługa dwóch komputerów lub 1x PC + 1x iOS, port hostujący USB MIDI oraz wejście i wyjście MIDI DIN5; nad zarządzaniem sygnałami panuje aplikacja na MAC/PC/iOS.

więcej info: nutron.pl/sklep/9,iConnectivity/50,Interfejsy-AUDIO

AIAIAI – duński producent słuchawek wypuścił na rynek TMA-2 Modular System – dzięki nim dostosujesz słuchawki do swoich potrzeb.

TMA-2 Modular System to 4 gotowe konfiguracje (presety) - All Round, DJ, Producent, Young Guru, ale przede wszystkim 1 System - 18 części i 360 możliwości konfiguracji.

Szerokie możliwości prezencji dźwięku, funkcjonalności, komfortowego kształtu i designerskiego wyglądu pozwolą użytkownikowi na stworzenie unikalnych, spersonalizowanych słuchawek.

Dużym atutem systemu jest łatwa wymiana gwarancyjna/ pogwarancyjna – wystarczy wymienić jeden element aby przywrócić słuchawkom życie.

Zdjęcia i opisy: nutron.pl/sklep/1,AIAIAI/56,TMA2-Modular

iZotope - nowa marka pod opieką firmy Nutron, jest to producent oprogramowania który zdobył uznanie m.in. za sprawą kultowego już rozwiązania masteringowego Ozone oraz rewolucyjnej platformy do naprawy dźwięku – RX.

Obecnie oferta iZotope dzieli się na obszary Mixing&Mastering, Effects&Instruments oraz Audio Repair.

W każdej z nich znajdziecie wyjątkowe produkty o przemyślanej strukturze, niespotykanych możliwościach i świetnym brzmieniu.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów firma Ableton Polska wprowadza do sprzedaży od października gotowe zestawy skrojone na potrzeby prodkucji, występów live i home recordingu.

Sześć zestawów o różnych konfiguracjach pozwoli zarówno początkującym jak i zaawansowanym użytkownikom na dopasowanie optymalnego rozwiązania dla swoich potrzeb. Zestawy bazują na oprogramowaniu Ableton Live 9 w różnych edycjach, interfejsie audio oraz kontrolerze MIDI.

Stanowią one wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób stojących przed dylematem jaki produkt kupić i oczywiście, jak to przywykliśmy do zestawów - ich cena jest atrakcyjniejsza względem kupowanych oddzielnie produktów średnio o 10-15%

 1. Home Recording - Idealnie skrojony dla osób rozpoczynających swoją przygodą z produkcją nowoczesnej muzyki elektronicznej.
 2. Producer - Idealnie skrojony dla osób, którym nie jest obcy temat produkcji muzyki elektronicznej, ale chciałyby przenieść ją na wyższy poziom.
 3. Performance - Idealnie skrojony dla osób, które chcą zaprezentować swoją twórczość poza domowym zaciszem.
 4. Home Recording - Idealnie skrojony dla osób rozpoczynających swoją przygodą z produkcją nowoczesnej muzyki elektronicznej, które są pewne, że nie będzie to przelotne hobby.
 5. Producer PRO - Idealnie skrojony dla osób, którym nie jest obcy temat produkcji muzyki elektronicznej, ale chciałyby przenieść ją na wyższy poziom mówiąc nie kompromisom.
 6. Performance PRO - Idealnie skrojony dla osób, które chcą zaprezentować swoją twórczość poza domowym zaciszem mając pewność, że sprzęt nie będzie ich w niczym ograniczał.

Więcej informacji o zestawach:
www.nutron.pl/sklep/6,Ableton/51,Zestawy#producmenu

Nowa marka w naszej dystrybucyjnej stajni - iConnectivity - amerykańskiego producenta sprzętowych rozwiązań dla muzyków, którzy poszukują możliwości wygodnego i elastycznego łączenia urządzeń, instrumentów audio i MIDI wraz z komputerami oraz urządzeniami iOS.

W dobie postępującej "iPadyzacji" również produkcji muzycznej urządzenia iConnectivity to produkty "must have" uwalniające użytkownika od problemów związanych z routingiem sygnału MIDI oraz audio. Z całą pewnością znajdą liczne grono użytkowników, które będzie rosło proporcjonalnie do wzrostu popularności urządzeń iOS. Dodatkowym smaczkiem jest zapowiedziany nowy produkt iConnectivity, który będzie posiadał również przetworniki audio AD/DA.

Wizualizacje przykładowych połączeń:
www.iconnectivity.com/images/iCM4plus/icm4_web_vid.mp4

Żegnajcie słuchawki. Witaj Blue Mo-Fi.

Zapomnijcie o wszystkim, co do tej pory wiedzieliście o słuchawkach. Mo-Fi to pierwsze słuchawki, które zapewniają prawdziwe audiofilskie brzmienie na każdym urządzeniu - od profesjonalnego sprzętu studyjnego, poprzez laptopy, tablety, jak i również na Twoim telefonie. Wszystko dzięki wbudowanemu przedwzmacniaczowi oraz najwyższej klasy driverom. Całkowicie nowe podejście do konstrukcji pałąka to gwarancja komfortu i optymalnego ułożenia czasz.

W Polsce wrzesień/październik. Więcej info na mofiheadphones.com

W tym roku w ramach warsztatów muzycznych odbywających się podczas IX Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2014 utworzyliśmy strefę ABLETON LAB.

22/23.08 spotkacie nas na terenie Nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach.

W strefie ABLETON LAB dostępne będą bezpłatne warsztaty z produkcji muzycznej, live 9 interaktywne stacje PUSH. W naszej strefie spotkacie Kubę Sojkę - ambasadora Ableton, certyfikowanych trenerów - Bartosza Sztandara, Mateusza Telegę, zapoznacie się z ofertą szkół - Akademii Dźwięku oraz Szkoły Produkcji Muzycznej.

W strefie ABLETON LAB otrzymacie voucher upoważniający do otrzymania gratisowego UPG z Live 9 Intro - Live 9 Standard przy zakupie Ableton PUSH w dniu 25.08.

Mamy też dla Was konkurs towarzyszący festiwalowi.
Więcej info i grafik warsztatów: www.festiwalnowamuzyka.pl

Wydarzenie FB i aktualne newsy na facebooku.
Nasi partnerzy: Akademia Dźwięku, Szkoła Produkcji Muzycznej, Sekwencja

W dniu 20.05 firma NUTRON została ekskluzywnym dystrybutorem AIAIAI. AIAIAI to firma projektująca i produkująca wysokiej jakości produkty audio dedykowane do codziennego użytku. Słuchawki AIAIAI charakteryzują się nie tylko modernistycznym i minimalnym wzornictwem, ale również świetnym brzmieniem.

Zlokalizowana w Kopenhadze siedziba, to miejsce, w którym kultywuje się myśl duńskiej szkoły światowego lidera w produkcji najwyższej jakości elektro - akustycznych produktów. Bazując na spuściźnie skandynawskiego wzornictwa AIAIAI tworzy bezkompromisowe produkty zarówno pod kątem design-u jak i brzmienia, które są dostępne dla każdego.

Do portfolio marek, które dystrybuuje wyłącznie firma NUTRON, od maja dochodzi DECKSAVER - producent pokryw na sprzęt muzyczny.

Decksaver czerpie z ponad 45-letniego doświadczenia w produkcji tworzyw, projektowaniu i dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań inżynieryjnych. Dlatego do wykonania pokryw sięgnięto po poliwęglan - materiał stosowany przy wyrobie kuloodpornych szyb.

To właśnie wykorzystanie poliwęglanu umożliwiło wykonanie cieńszej grubości pokrywy, która dyskretnie, ale dostatecznie silnie ochroni sprzęt.

Ochrony Decksaver są niezastąpione. Wykonane dokładnie pod wymiar danej marki - pasują jak ulał i chronią niczym zbroja, przedłużając żywotność sprzętu. Obdarzone zaufaniem wielu profesjonalistów na całym świecie. Produkowane w Wielkiej Brytanii.

Ableton Polska został partnerem Biura Dźwięku Katowice - to projekt powołany do przeprowadzania eksperymentów w zakresie muzyki elektronicznej. Uczestnicy wezmą udział w cyklicznych warsztatach, podczas, których spróbują odnaleźć nowe brzmienie muzyki klubowej - oryginalny produkt z Katowic.

Cele projektu:

 • poszukiwanie brzmienia Katowic;
 • aktywizacja lokalnej sceny muzyki klubowej;
 • seria warsztatów: rytm, bass, test;
 • produkcja i archiwizacja otwartej bazy dźwięków;
 • otwarcie klubu Tempo!;
 • publiczne próby dźwięku;
 • mini koncerty z udziałem gości specjalnych.

Więcej info, harmonogram bezpłatnych warsztatów oraz zapisy www.biurodzwieku.pl

Kuba Sojka ambasadorem Ableton w Polsce.

W listopadzie Kuba Sojka rozpoczął oficjalnie współpracę z Ableton Polska.

Firma Ableton doceniła wieloraką aktywność Kuby – jako wybitnego producenta, muzyka i live performera. Również jego zdolności interpersonalne, łatwość nawiązywania kontaktów, wewnętrzny spokój, harmonia i umiejętność przekazywania wiedzy innym nie były bez znaczenia. Ponadto Kuba od kilku lat opiera się w swojej pracy na oprogramowaniu Ableton Live.

Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit - Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz.

Więcej info o Kubie Sojka - www.cc-bookings.com/artists/kuba-sojka

Mamy zaszczyt przedstawić Wam świąteczną kampanię, która wystartowała 15. listopada i potrwa do 15. stycznia 2014.

W tym roku firma Ableton przez dwa miesiące zaoferuje zniżkę do 20% na programy Ableton. (UWAGA! Wersje EDU nie są objęte promocją!)

Szukaj produktów objętych promocją w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Ableton - nutron.pl/gdzie-kupic.html

Od 1. Grudnia 2013 r. firma Nutron zostaje oficjalnym dystrybutorem marki Ecler DJ DIVISION.

W ofercie Ecler DJ Division znajduje się linia mikserów NUO (2.0, 3.0, 4.0), skrecz-mikserów HAK (360, 380) oraz akcesoria. Zapoznaj się z pełną ofertą: nutron.pl/sklep/7,Ecler#producmenu

Firma Phono Media niezmiennie pozostaje dystrybutorem produktów instalacyjnych marki ECLER, czyli wzmacniaczy, matryc, mikserów instalacyjnych, kolumn głośnikowych itp.

Jeśli posiadasz sklep muzyczny i chcesz z nami budować profesjonalną sieć sprzedaży zapraszamy do kontaktu: dystrybucja@nutron.pl

Ableton Polska - Users Group & Certyfikowani Trenerzy

We wrześniu rozpoczęła działalność oficjalna grupa polskich użytkowników programu Ableton. Zachęcamy do aktywnego dzielenia się doświadczeniami na temat oprogramowania, obsługi i konfiguracji Ableton Live i instrumentu Push. Grupę moderuje Kuba Sojka.

Dołącz do grupy: www.facebook.com/groups/ableton.poland/

29.09.2013 do grona światowych Certyfikowanych Trenerów Ableton dołączyli nasi pierwsi rodzimi przedstawiciele.
Przechodząc trójstopniowy proces certyfikacji przekonali, że są niekwestionowanymi ekspertami od Live 9 i PUSH a ponadto maję predyspozycje interpersonalne aby przekazywać swą wiedzę innym.

Jeśli potrzebujesz wsparcia instruktora - kontaktuj się bezpośrednio z nimi. Jakość Ableton gwarantowana.

Bartosz Sztandar (Katowice |Ibiza) - www.ableton.com Bartosz Sztandar
Marcin Staniszewski (Warzawa) - www.ableton.com Marcin Staniszewski
Mateusz Telega (Warszawa) - www.ableton.com Mateusz Telega

Ableton Push Tour

Serdecznie zapraszamy naszych Autoryzowanych Sprzedawców Ableton oraz fanów marki Ableton na pierwszy premierowy warsztat Ableton Push Tour. Premierowy pokaz odbędzie się w stolicy 5.10.2013 r, w godzinach 17-21:00, w klubie Powiększenie przy ul. Nowy Świat 27.

17:00 - 19:00 - pokaz Ableton PUSH i Ableton Live 9, który poprowadzi Rasmus Kjaerbo - certyfikowany trener Ableton (www.rasmuskjaerbo.dk) - showcase będzie w języku angielskim.
19:00 - 21:00 - Centrum Testowe Ableton - 4 stanowiska, gdzie pod okiem doświadczonych ekspertów będziecie mogli testować PUSHa, przy interaktywnych stacjach spotkacie Luca Iacomino (ableton AG), Rasmusa Kjaerbo (Ableton AG), Kubę Sojkę i Vestera

Zostań z nami w Powiększeniu na afterparty - od godziny 22:00 Eltron John "Bomby EP" Release Party. Więcej info o wydarzeniu: Facebook event

Nowa odsłona strony Nutron

Jest nam bardzo miło przedstawić Wam całkowicie nową odsłonę firmowej witryny www.nutron.pl. Od dnia dzisiejszego strona nie jest już zamkniętą platformą B2B, ale otwartym serwisem dla każdego kto chciałby dowiedzieć się więcej o dystrybuowanych przez nas produktach, sprawdzić gdzie można je przetestować i kupić oraz zadać pytania do działu wsparcia. Zapraszamy również do regularnego przeglądania działu news, w którym będziemy starali się umieszczać informacje o nowościach, akcjach promocyjnych, prezentacjach, czy konkursach.

Jednocześnie informujemy naszych partnerów handlowych, iż platforma B2B jest dalej aktywna, lecz pod nowym adresem www.b2b.nutron.pl. Tylko tam sprawdzicie dostępność i złożycie zamówienia na dystrybuowane przez nas produkty.

Jeśli posiadasz sklep muzyczny i chcesz z nami budować profesjonalną sieć sprzedaży zapraszamy do wypełnienia formularza autoryzacyjnego mieszczącego się na stronie b2b.nutron.pl/ableton po uprzednim otrzymaniu hasła i loginu od dystrybucja@nutron.pl

Rewolucyjny mikrofon USB - Nessie nadchodzi

Już w okresie letnim, na rynek trafi całkowicie nowy produkt firmy Blue, który wyznacza nową jakość w segmentach konsument i home recording - rewolucyjny mikrofon USB - Nessie.

Nessie to nowatorski mikrofon zapewniający bezproblemową pracę, której efekty będą bardzo bliskie jakości nagrań studyjnych. Mikrofon został zaprojektowany w ten sposób, aby świetnie sprawdzał się przy profesjonalnym nagrywaniu głosu i instrumentów jednocześnie uwalniając użytkownika od klasycznych problemów, które towarzyszą temu procesowi.

Zupełnie jak w kompaktowych aparatach fotograficznych, które usuwają efekt czerwonych oczu, automatycznie ustawiają ostrość i ekspozycje, aby otrzymać niewymagające dalszej edycji zawodowe zdjęcie, Nessie w profesjonalny i szybki sposób nagra każde źródło dźwięku.

Więcej informacji: www.nutron.pl/produkt/256,nessie

Polityka prywatności